Escola S.A. stawia na e-learning i rozwija zespół Wellms

Do zespołu platformy edukacyjnej edtech Wellms dołączył w sierpniu Piotr Sędziak, obejmując stanowisko EdTech Analyst. Do jego zadań będzie należała popularyzacja nowoczesnych rozwiązań w zakresie e-learningu na bazie platformy Wellms, rozwijanej w Grupie Kapitałowej Escola. Wcześniej Piotr Sędziak pracował między innymi dla spółki Photon tworzącej roboty, upowszechniające naukę programowania, które odniosły globalny sukces.

Wellms to innowacyjne oprogramowanie edtech, które pozwala wdrożyć multimedialną platformę e-learningową 5 razy szybciej, niż obecni na rynku konkurenci. W planach rozwoju Wellms jest rozbudowa oferty o opcję wyświetlania treści szkoleniowych na nieoczywistych, innych niż powszechnie wykorzystywanych w e-learningu, urządzeniach, takich jak: gogle VR / AR, smart TV czy HHT (handheld terminals). Dzięki Wellms, firmy, organizacje i uczelnie mogą sprawnie uruchomić własne środowisko szkoleniowe, również w organizacji rozproszonej, z uwzględnieniem materiałów wideo, dźwiękowych i animacyjnych.

Według tegorocznego raportu Reportlinker.com globalny przemysł e-learningowy w 2026 r. osiągnie wartość 457,8 mld USD, co oznacza wzrost CAGR o 10,3 proc. W tak dynamicznym wzroście kluczową rolę odegrała pandemia, która przyspieszyła rozwój technologiczny na wielu płaszczyznach.

– Cieszymy się, że do zespołu Escola LMS dołącza ekspert doświadczony w projektach i wdrożeniach, doskonale znający branżę educational technology w kraju, jak i za granicą. Na rynku brakuje podstawowego zrozumienia potrzeb branży e-learningu. Obserwujemy od lat coraz większy nacisk na kontynuowanie nauki, także po zakończeniu edukacji, studiów. To się nazywa lifelong learning. Dziś uczenie się przez całe życie jest koniecznością – mówi Robert Rachwał, prezes Escola LMS. – Widzimy też, jak zmienia się ta branża, tworzenie szkoleń opartych o grywalizację to za mało. Nauka powinna stać się częścią naszej codzienności i być przy nas przez cały czas. Nie tylko, gdy uruchamiamy komputer i logujemy się do systemu LMS. Tutaj pojawia się Wellms – dodaje Robert Rachwał.

Platforma e-learningowa Wellms to nowatorskie podejście do nauki z wykorzystaniem najnowszych technologii. Wellms umożliwia niemal natychmiastowe tworzenie dedykowanych platform szkoleniowych. Rozwiązanie zostało zaprojektowane i zrealizowane przy pomocy tzw. podejścia „headless” – oznacza ono możliwość szybkiego i elastycznego dopasowywania i komponowania przez użytkownika platformy, bez potrzeby zagłębiania się w technologię. Dzięki temu wyróżnia się na rynku wyjątkową jak na analogiczne produkty szybkością pracy. Tworząc kurs na platformie zbudowanej na Wellms jednym kliknięciem możemy go podzielić na sekcje oraz lekcje, przypisać im określone typy i wgrać dodatkowe materiały.

Dzięki „headless” platforma jest w pełni elastyczna, pozwala na dopasowanie nie tylko funkcjonalności, ale i wyglądu pod końcowego użytkownika. Oznacza to, że treści mogą być wyświetlane i użytkowane nawet na…  monitorze lodówki czy robota kuchennego.

Co ważne, Wellms może być wdrożony w każdej organizacji dzięki możliwości integracji z istniejącą aplikacją czy systemem. Mając Wellms’a można efektywnie szkolić zarówno pracowników (wewnętrznie), jak i klientów (zewnętrznie). Co więcej, z Wellms’em można zarządzać nie tylko swoimi szkoleniami online (e-learningowymi i “na żywo”), ale również tymi organizowanymi w trybie stacjonarnym.

– Jestem podekscytowany nową przygodą zawodową w Grupie Escola. Świat nowoczesnej edukacji i e-learningu jest mi bardzo bliski. Już po kilku pierwszych dniach mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że ludzie zaangażowani w Wellms to “top liga”, absolutni profesjonaliści, od których uczę się innego patrzenia na rozwijanie produktu – mówi Piotr Sędziak, EdTech Analyst w Wellms.

Wellms rozwijany jest przez spółkę Escola LMS, należącą do Grupy Kapitałowej Escola. E-learning to jeden z głównych segmentów rozwoju spółki technologicznej, której hasłem jest “Dzielimy się wiedzą”.

Escola otrzymała za Wellms wyróżnienie od Ministerstwa Edukacji za projekt WFzAWF.

***

O spółce: Escola S.A. – www.escola.pl – to spółka technologiczna tworząca aplikacje webowe i mobilne. Firma poza podstawową działalnością jako software house dywersyfikuje biznes produktami własnymi. Spółka w 2022 r. zamierza zadebiutować na NewConnect. Prezesem Zarządu i głównym akcjonariuszem spółki jest dr Krzysztof Wojewodzic. Escolę wspiera doświadczona Rada Nadzorcza, w której zasiada m.in. prof. Witold Orłowski.

Nowe trendy w technologii

Konieczność weryfikacji i zapewnienia bezpieczeństwa

Rozwijająca się technologia przynosi wiele szans, ale także zagrożeń. Jednym z poważniejszych są cyberataki na systemy stosowane wewnątrz przedsiębiorstwa. Nie da się ukryć, że w fabrykach stale przybywa nowych inteligentnych urządzeń, przez co zbieranych jest coraz więcej danych. Warto mieć także na uwadze to, że zwiększa się liczbę decyzji podejmowanych przez sztuczną inteligencję. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na stosowanie rozwiązań o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Sposobów na zwiększanie bezpieczeństwa danych może być wiele. Wśród najpopularniejszych warto wymienić:

  • Regularne aktualizowanie oprogramowania i baz danych, co zmniejsza podatność stosowanych systemów na ataki,
  • Stała kontrola prawidłowości pracy oprogramowania oraz gotowość na wprowadzanie szybkich zmian,
  • Przyznawanie dostępu do wrażliwych danych tylko osobom zaufanym, o sporym doświadczeniu w szybkim reagowaniu na pojawiające się nieprawidłowości,
  • Rejestracja i monitorowanie wszelkich czynności w poszukiwaniu niepokojących zmian.

Przekształcenia w łańcuchach dostaw

Trudna sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymusiła konieczność wprowadzenia zmian na wszystkich etapach funkcjonowania firmy produkcyjnej. Wiele usprawnień jest związanych z szybkim i bezproblemowym transportowaniem materiałów czy produktów gotowych. W badaniu oceny zmian wywołanych koronawirusem aż 97% respondentów potwierdziło bowiem, że miał on niesamowicie duży wpływ właśnie na łańcuchy dostaw.

Co można zrobić, aby usprawnić transport i ułatwić tym samym funkcjonowanie fabryk przyszłości? Rozwiązaniem ponownie okazuje się wdrażanie nowych technologii. Dzięki zastosowaniu internetu rzeczy, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, logistyka staje się prostsza i szybsza. Poprzez powstawanie inteligentnych magazynów czy automatyzowanie niektórych przejazdów, pojawiające się problemy mogą zostać szybko wyeliminowane.

Blockchain

Chociaż większość ludzi myśli o technologii blockchain w odniesieniu do kryptowalut takich jak bitcoin, blockchain oferuje bezpieczeństwo, które jest przydatne na wiele innych sposobów. Zobacz aplikacje do kryptowalut, które polecamy.

W najprostszym ujęciu blockchain można opisać jako dane, do których można tylko dodawać nowe informacje. Stąd termin "łańcuch", ponieważ tworzysz łańcuch danych. Brak możliwości zmiany poprzednich bloków jest tym, co czyni go tak bezpiecznym. Ponadto, blockchainy są napędzane konsensusem, więc żaden podmiot nie może przejąć kontroli nad danymi. Dzięki blockchainowi nie jest potrzebna zaufana strona trzecia do nadzorowania lub zatwierdzania transakcji.

Kilka branż angażuje się i wdraża blockchain, a wraz ze wzrostem wykorzystania tej technologii rośnie również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *