Jakie zalety ma darmowe oprogramowanie?

Każdy kto planuje nabyć nowe oprogramowanie, ma do wyboru dwa główne rozwiązania. Pierwszym z nich jest oprogramowanie płatne, a drugim całkowicie darmowe. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych użytkowników, którzy chcą skorzystać z dobrodziejstwa bezpłatnego oprogramowania i poznać wszystkie jego zalety.

Darmowe oprogramowanie

Największą zaletą darmowych programów, jak łatwo się domyśleć, jest oczywiście to, że są całkowicie bezpłatne. Pamiętać należy jednak o tym, że zdecydowana większość darmowych programów nie ma gwarancji i pełnego wsparcia technicznego. Autorzy udostępniając oprogramowanie za darmo, nie biorą na siebie żadnej odpowiedzialności.

Otwartość kodu

Bardzo dużym plusem darmowych oprogramowań jest również to, że zazwyczaj posiadają one otwarty kod. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że możemy dopasować oprogramowanie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Aby tego dokonać niezbędna jest oczywiście znajomość języka programowania, w którym napisano dane oprogramowanie.

Olbrzymia popularność

Bezpłatne aplikacje zazwyczaj cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem niż płatne odpowiedniki. Społeczność użytkowników jest bardzo dużą, dzięki czemu poszczególne aplikacje cały czas się rozwijają. W razie pojawienia się mniejszych lub większych problemów zawsze można skorzystać z pomocy. Niektórzy autorzy oferują płatne albo darmowe wsparcie techniczne do swojego oprogramowania.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Darmowe oprogramowanie może pochwalić się także bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Otwarty dostęp do skryptów znacząco zwiększa szanse na to, że zdolni programiści wykryją lukę i ją szybko załatają. Korzystając z darmowego oprogramowania pamiętać należy zawsze o tym, aby pilnować wszystkich aktualizacji. Dzięki odpowiednim łatkom możemy zabezpieczyć się przed wieloma nieprzyjemnościami.

Darmowe oprogramowanie – czy warto?

Jak widać powyżej, bezpłatne oprogramowanie ma bardzo wiele zalet, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad jego wyborem. Jest to najlepsza propozycja przede wszystkim dla tych firm i użytkowników prywatnych, którzy nie mogą pochwalić się dużym budżetem. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre bezpłatne aplikacje mogą śmiało konkurować nawet z płatnymi rozwiązaniami, które mogą kosztować nawet kilka tysięcy. Darmowe oprogramowanie to również najlepszy wybór dla tych użytkowników, którzy raz na zawsze chcą uniezależnić się od płatnego usługodawcy.

Nowe trendy w technologii

Przedsiębiorstwa rozproszone

W tym roku Gartner idzie o krok dalej zastępując chmurę rozproszoną przedsiębiorstwami rozproszonymi. Przedsiębiorstwa, które przyjmują hybrydowe modele pracy zatrudniają pracowników, którzy są średnio o 30% bardziej produktywni niż ich odpowiednicy w biurze. Rozproszona siła robocza jest najskuteczniejszym sposobem na zbudowanie firmy XXI wieku, ponieważ pozwala ona na większą autonomię pracowników, zwiększoną produktywność oraz większe zaangażowanie.

Total Experience

Z tą strategią również mieliśmy już styczność w poprzednich zestawieniach. Opisuje aspekty wrażeń i doświadczeń wszystkich użytkowników w kontekście organizacji. Teraz, jak nigdy wcześniej, widać jak doświadczenia poszczególnych grup w organizacji i wokół niej przeplatają się i oddziałują na siebie wzajemnie. Pracownicy od dawna funkcjonujący w trybie zdalnym potrzebują ciągłego ulepszania procedur oraz systemów, tak, aby ich praca stała się efektywniejsza. Klienci, z kolei, cały czas podnoszą swoje wymagania, oczekując usług oraz produktów tak samo dobrych, a nawet lepszych niż przed pandemią.

System autonomiczny

Wśród trendów znajdziemy również samodzielnie zarządzane systemy fizyczne lub programowe. Na podstawie swoich środowisk uczą się i dynamicznie modyfikują własne algorytmy tak, aby zoptymalizować swoje zachowania w złożonych ekosystemach. Obecnie używane systemy są w stanie sprostać nowym wymaganiom i sytuacjom, optymalizować wydajność i chronić przed atakami bez interwencji człowieka.

Nowe modele pracy

Obecnie praca zdalna jest niemal standardem. Co więcej, w najbliższych miesiącach jej popularność nie ulegnie osłabieniu – nawet przy poprawie sytuacji pandemicznej.

Jest to możliwe dzięki stałej ewolucji miejsc pracy i zastosowaniu nowych technologii. Mając dostęp do danych na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa z każdego miejsca na ziemi, zanika konieczność fizycznego przebywania w fabryce czy biurze. Pracownik może realizować swoje obowiązki z domowego zacisza, mając do dyspozycji jedynie urządzenie połączone do Internetu wraz z odpowiednim oprogramowaniem.

Uprzemysłowienie sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Odgrywa także ogromną rolę w przemyśle, gdzie z powodzeniem może usprawnić codziennie wykonywane czynności. Dlatego też coraz więcej fabryk decyduje się na implementację rozwiązań opartych o systemy wspierane przez sztuczną inteligencję.

AI pozwala m.in. prognozować i analizować pojawiające się sytuacje wewnątrz firmy produkcyjnej. Z jej pomocą możemy przewidzieć zmiany w działaniu maszyn, zapobiegać awariom czy usprawniać niektóre działania na podstawie rekomendacji sztucznej inteligencji. Co więcej, często to właśnie ona może podejmować samodzielne decyzje, bez konieczności angażowania pracowników.

Dziś polecamy

Korzystając z usług naszej wypożyczalni agregatów prądotwórczych, mają Państwo pewność, że nigdy nie zabraknie Wam prądu. Nasza firma świadczy usługi z zakresu wynajmu agregatów prądotwórczych dla klientów z Warszawy oraz innych miast na terenie całego kraju. https://www.power-factory.pl/

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *