Jakie zalety ma darmowe oprogramowanie?

By Category :

Każdy kto planuje nabyć nowe oprogramowanie, ma do wyboru dwa główne rozwiązania. Pierwszym z nich jest oprogramowanie płatne, a drugim całkowicie darmowe. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych użytkowników, którzy chcą skorzystać z dobrodziejstwa bezpłatnego oprogramowania i poznać wszystkie jego zalety.

Darmowe oprogramowanie

Największą zaletą darmowych programów, jak łatwo się domyśleć, jest oczywiście to, że są całkowicie bezpłatne. Pamiętać należy jednak o tym, że zdecydowana większość darmowych programów nie ma gwarancji i pełnego wsparcia technicznego. Autorzy udostępniając oprogramowanie za darmo, nie biorą na siebie żadnej odpowiedzialności.

Otwartość kodu

Bardzo dużym plusem darmowych oprogramowań jest również to, że zazwyczaj posiadają one otwarty kod. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że możemy dopasować oprogramowanie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Aby tego dokonać niezbędna jest oczywiście znajomość języka programowania, w którym napisano dane oprogramowanie.

Olbrzymia popularność

Bezpłatne aplikacje zazwyczaj cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem niż płatne odpowiedniki. Społeczność użytkowników jest bardzo dużą, dzięki czemu poszczególne aplikacje cały czas się rozwijają. W razie pojawienia się mniejszych lub większych problemów zawsze można skorzystać z pomocy. Niektórzy autorzy oferują płatne albo darmowe wsparcie techniczne do swojego oprogramowania.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Darmowe oprogramowanie może pochwalić się także bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Otwarty dostęp do skryptów znacząco zwiększa szanse na to, że zdolni programiści wykryją lukę i ją szybko załatają. Korzystając z darmowego oprogramowania pamiętać należy zawsze o tym, aby pilnować wszystkich aktualizacji. Dzięki odpowiednim łatkom możemy zabezpieczyć się przed wieloma nieprzyjemnościami.

Darmowe oprogramowanie – czy warto?

Jak widać powyżej, bezpłatne oprogramowanie ma bardzo wiele zalet, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad jego wyborem. Jest to najlepsza propozycja przede wszystkim dla tych firm i użytkowników prywatnych, którzy nie mogą pochwalić się dużym budżetem. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre bezpłatne aplikacje mogą śmiało konkurować nawet z płatnymi rozwiązaniami, które mogą kosztować nawet kilka tysięcy. Darmowe oprogramowanie to również najlepszy wybór dla tych użytkowników, którzy raz na zawsze chcą uniezależnić się od płatnego usługodawcy.

Dziś polecamy

IM24 Podcast to miejsce, w którym zdobędziesz wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Posłuchasz o tym jak bezpiecznie poruszać się w świecie internetu i jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz przykrych niespodzianek.

Słuchaj na https://im24podcast.pl/

Polecane odcinki:

Author :

0 thoughts on “Jakie zalety ma darmowe oprogramowanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.