Jakie zalety ma darmowe oprogramowanie?

Każdy kto planuje nabyć nowe oprogramowanie, ma do wyboru dwa główne rozwiązania. Pierwszym z nich jest oprogramowanie płatne, a drugim całkowicie darmowe. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych użytkowników, którzy chcą skorzystać z dobrodziejstwa bezpłatnego oprogramowania i poznać wszystkie jego zalety.

Darmowe oprogramowanie

Największą zaletą darmowych programów, jak łatwo się domyśleć, jest oczywiście to, że są całkowicie bezpłatne. Pamiętać należy jednak o tym, że zdecydowana większość darmowych programów nie ma gwarancji i pełnego wsparcia technicznego. Autorzy udostępniając oprogramowanie za darmo, nie biorą na siebie żadnej odpowiedzialności.

Otwartość kodu

Bardzo dużym plusem darmowych oprogramowań jest również to, że zazwyczaj posiadają one otwarty kod. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że możemy dopasować oprogramowanie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Aby tego dokonać niezbędna jest oczywiście znajomość języka programowania, w którym napisano dane oprogramowanie.

Olbrzymia popularność

Bezpłatne aplikacje zazwyczaj cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem niż płatne odpowiedniki. Społeczność użytkowników jest bardzo dużą, dzięki czemu poszczególne aplikacje cały czas się rozwijają. W razie pojawienia się mniejszych lub większych problemów zawsze można skorzystać z pomocy. Niektórzy autorzy oferują płatne albo darmowe wsparcie techniczne do swojego oprogramowania.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Darmowe oprogramowanie może pochwalić się także bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Otwarty dostęp do skryptów znacząco zwiększa szanse na to, że zdolni programiści wykryją lukę i ją szybko załatają. Korzystając z darmowego oprogramowania pamiętać należy zawsze o tym, aby pilnować wszystkich aktualizacji. Dzięki odpowiednim łatkom możemy zabezpieczyć się przed wieloma nieprzyjemnościami.

Darmowe oprogramowanie – czy warto?

Jak widać powyżej, bezpłatne oprogramowanie ma bardzo wiele zalet, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad jego wyborem. Jest to najlepsza propozycja przede wszystkim dla tych firm i użytkowników prywatnych, którzy nie mogą pochwalić się dużym budżetem. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre bezpłatne aplikacje mogą śmiało konkurować nawet z płatnymi rozwiązaniami, które mogą kosztować nawet kilka tysięcy. Darmowe oprogramowanie to również najlepszy wybór dla tych użytkowników, którzy raz na zawsze chcą uniezależnić się od płatnego usługodawcy.

Nowe trendy w technologii

Przeprojektowanie strategii

Różnice między strategią biznesową przedsiębiorstwa oraz strategią technologiczną są coraz mniej widoczne. Jest tak dlatego, że to właśnie technologie stają się źródłem przewagi konkurencyjnej. W związku z tym, działania rozwojowe i strategiczne powinny być ze sobą zbieżne.

Fabryki przyszłości powinny zatem skupić się na rozwiązaniach „uinteligentniających” i automatyzujących działanie używanych maszyn. Przez zwiększającą się dostępność danych oraz liczbę urządzeń połączonych do sieci, możliwości współpracy człowieka i technologii są coraz większe. Właśnie dlatego strategia firmy produkcyjnej powinna opierać się właśnie na rozwoju nowych technologii.

Sprawiedliwość społeczna w fabrykach przyszłości

Coraz więcej firm decyduje się na podejmowanie działań związanych z walką przeciw uprzedzeniom, wykluczeniu społecznemu i nierównemu traktowaniu. Niezbędny jest w tym obiektywizm i wiarygodność w podejmowaniu działań, a także spójność i odpowiednie zaangażowanie. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet najlepsze systemy i technologie nie będą w pełni użyteczne, jeśli ich działanie nie będzie wspierane czy monitorowane przez człowieka.

W związku z tym firmy produkcyjne powinny dbać o to, żeby pracownik czuł się potrzebny i traktowany z należytym szacunkiem. Powinien zauważać, że jego praca jest istotna, a współpracująca z nim maszyna – jest dla niego wsparciem, a nie zagrożeniem, które może wyeliminować go z miejsca pracy. Ważne jest więc nie tylko zachowanie pozytywnych relacji między ludźmi, ale także zrozumienie roli stosowanych technologii.

Data Fabric

Dane stanowią nieodłączny element w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa. Ogromna ilość przetwarzanych danych powoduje konieczność szybkiego i usystematyzowanego dostępu do źródeł ich występowania.

Nowe metody tworzenia sieci typu Data Fabric rozwijają się w oparciu o międzyplatformowy dostęp do zintegrowanych źródeł danych, gdzie użytkownicy mają możliwość do udostępniania i zarządzania potrzebnymi danych w wielu procesach biznesowych.

Nakład pracy związany z przetwarzaniem i analizą danych ulega znacznemu zmniejszeniu, za sprawą procesów uczenia się i przyszłych rekomendacji, wykorzystując w tym celu zmieniające się dane.

Dziś polecamy

IM24 Podcast to miejsce, w którym zdobędziesz wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Posłuchasz o tym jak bezpiecznie poruszać się w świecie internetu i jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz przykrych niespodzianek.

Słuchaj na https://im24podcast.pl/

Polecane odcinki:

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *