Jakie są najlepsze darmowe oprogramowania sklepów internetowych?

Każdy kto planuje uruchomić swój własny sklep internetowy musi w pierwszej kolejności wybrać porządne oprogramowanie. W dzisiejszych czasach do wyboru są darmowe, jak i również płatne rozwiązania. W niniejszym artykule znajdą Państwo krótki opis oprogramowania sklepów internetowych Open-Source.

PrestaShop

W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszy się PrestaShop, który zdobył olbrzymią popularność przede wszystkim ze względu na swoją intuicyjność oraz łatwość w rozbudowie. Do PrestaShop w przystępnej cenie możemy dokupić wiele modułów i profesjonalnych szablonów, dzięki którym można stworzyć nowoczesny sklep internetowy z najwyższej światowej półki. Wszystkie moduły dodaje się w bardzo prosty sposób, bez potrzeby integracji w kod źródłowy. Jest to najlepszy wybór dla tych użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie korzystały z sklepu internetowego.

Magento

W Polsce z roku na rok coraz większą popularność zyskuje Magento, czyli jeden z najbardziej rozbudowanych sklepów internetowych (wśród darmowych rozwiązań). Warto wspomnieć o tym, że oprogramowanie Magento bardzo często wykorzystywane jest przez bardzo duże firmy. Wynika to przede wszystkim z olbrzymich możliwości i rozbudowanej funkcjonalność. Magento na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowanym w obsłudze oprogramowaniem, ale po bliższym poznaniu oferuje bardzo szerokie możliwości.

WooCommerce

Oprogramowanie WooCommerce to z kolei doskonała propozycja dla miłośników CMS-u WordPress eCommerce. Największą zaletą WooCommerce jest łatwość użycia. Praktycznie każdą stronę postawioną na CMS WordPress możemy szybko rozbudować w profesjonalny sklep internetowy. Dużym plusem oprogramowania WooCommerce jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Najnowsze wersje wtyczki zostały bardzo dokładnie sprawdzone przez doświadczonych specjalistów, dzięki czemu mamy pewność, że nasze oprogramowanie nie posiada żadnych dziur. Na szczególną uwagę zasługuje także Mailing WooCommerce, dzięki któremu można poprawić dotychczasowe relacje z klientami i znacząco zwiększyć zainteresowaniem swoimi towarami.

Czy warto postawić na darmowe oprogramowanie?

Bezpłatne sklepy internetowy to doskonała propozycja przede wszystkim dla małych przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup płatnego oprogramowania. Pamiętać należy jednak o tym, że darmowe oprogramowanie nie sprawdzi się w przypadku sklepu internetowego z bardzo szerokim asortymentem.

Nowe trendy w technologii

Informatyka kwantowa

Trendem technologicznym jest informatyka kwantowa, która wykorzystuje zjawiska, takie jak superpozycja i splątanie kwantowe, które są zaangażowane w zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz w opracowywanie potencjalnych szczepionek, dzięki możliwości łatwego odpytywania, monitorowania, analizowania i działania na danych, niezależnie od ich źródła.

Inną dziedziną, w której obliczenia kwantowe znajdują zastosowanie, jest bankowość i finanse, w celu zarządzania ryzykiem kredytowym, handlu wysokiej częstotliwości i wykrywania oszustw.

Nowe modele pracy

Obecnie praca zdalna jest niemal standardem. Co więcej, w najbliższych miesiącach jej popularność nie ulegnie osłabieniu – nawet przy poprawie sytuacji pandemicznej.

Jest to możliwe dzięki stałej ewolucji miejsc pracy i zastosowaniu nowych technologii. Mając dostęp do danych na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa z każdego miejsca na ziemi, zanika konieczność fizycznego przebywania w fabryce czy biurze. Pracownik może realizować swoje obowiązki z domowego zacisza, mając do dyspozycji jedynie urządzenie połączone do Internetu wraz z odpowiednim oprogramowaniem.

Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo może nie wydawać się technologią wschodzącą, biorąc pod uwagę, że istnieje już od jakiegoś czasu, ale ewoluuje tak samo jak inne technologie. Wynika to po części z faktu, że zagrożenia są ciągle nowe.

Hakerzy, którzy próbują nielegalnie uzyskać dostęp do danych, nie zamierzają się poddawać w najbliższym czasie i będą nadal znajdować sposoby na przełamanie nawet najsurowszych zabezpieczeń. Tak długo jak będziemy mieli hakerów, cyberbezpieczeństwo pozostanie trendem w technologiach, ponieważ będzie stale ewoluować, aby bronić się przed atakami.

Dziś polecamy

Korzystając z usług naszej wypożyczalni agregatów prądotwórczych, mają Państwo pewność, że nigdy nie zabraknie Wam prądu. Nasza firma świadczy usługi z zakresu wynajmu agregatów prądotwórczych dla klientów z Warszawy oraz innych miast na terenie całego kraju. https://www.power-factory.pl/

Podobne

One thought on “Jakie są najlepsze darmowe oprogramowania sklepów internetowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *