Jakie są najlepsze darmowe oprogramowania sklepów internetowych?

By Category :

Każdy kto planuje uruchomić swój własny sklep internetowy musi w pierwszej kolejności wybrać porządne oprogramowanie. W dzisiejszych czasach do wyboru są darmowe, jak i również płatne rozwiązania. W niniejszym artykule znajdą Państwo krótki opis oprogramowania sklepów internetowych Open-Source.

PrestaShop

W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszy się PrestaShop, który zdobył olbrzymią popularność przede wszystkim ze względu na swoją intuicyjność oraz łatwość w rozbudowie. Do PrestaShop w przystępnej cenie możemy dokupić wiele modułów i profesjonalnych szablonów, dzięki którym można stworzyć nowoczesny sklep internetowy z najwyższej światowej półki. Wszystkie moduły dodaje się w bardzo prosty sposób, bez potrzeby integracji w kod źródłowy. Jest to najlepszy wybór dla tych użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie korzystały z sklepu internetowego.

Magento

W Polsce z roku na rok coraz większą popularność zyskuje Magento, czyli jeden z najbardziej rozbudowanych sklepów internetowych (wśród darmowych rozwiązań). Warto wspomnieć o tym, że oprogramowanie Magento bardzo często wykorzystywane jest przez bardzo duże firmy. Wynika to przede wszystkim z olbrzymich możliwości i rozbudowanej funkcjonalność. Magento na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowanym w obsłudze oprogramowaniem, ale po bliższym poznaniu oferuje bardzo szerokie możliwości.

WooCommerce

Oprogramowanie WooCommerce to z kolei doskonała propozycja dla miłośników CMS-u WordPress eCommerce. Największą zaletą WooCommerce jest łatwość użycia. Praktycznie każdą stronę postawioną na CMS WordPress możemy szybko rozbudować w profesjonalny sklep internetowy. Dużym plusem oprogramowania WooCommerce jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Najnowsze wersje wtyczki zostały bardzo dokładnie sprawdzone przez doświadczonych specjalistów, dzięki czemu mamy pewność, że nasze oprogramowanie nie posiada żadnych dziur. Na szczególną uwagę zasługuje także Mailing WooCommerce, dzięki któremu można poprawić dotychczasowe relacje z klientami i znacząco zwiększyć zainteresowaniem swoimi towarami.

Czy warto postawić na darmowe oprogramowanie?

Bezpłatne sklepy internetowy to doskonała propozycja przede wszystkim dla małych przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup płatnego oprogramowania. Pamiętać należy jednak o tym, że darmowe oprogramowanie nie sprawdzi się w przypadku sklepu internetowego z bardzo szerokim asortymentem.

Dziś polecamy

IM24 Podcast to miejsce, w którym zdobędziesz wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Posłuchasz o tym jak bezpiecznie poruszać się w świecie internetu i jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz przykrych niespodzianek.

Słuchaj na https://im24podcast.pl/

Polecane odcinki:

Author :

One thought on “Jakie są najlepsze darmowe oprogramowania sklepów internetowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.