Jakie są najlepsze darmowe oprogramowania sklepów internetowych?

Każdy kto planuje uruchomić swój własny sklep internetowy musi w pierwszej kolejności wybrać porządne oprogramowanie. W dzisiejszych czasach do wyboru są darmowe, jak i również płatne rozwiązania. W niniejszym artykule znajdą Państwo krótki opis oprogramowania sklepów internetowych Open-Source.

PrestaShop

W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszy się PrestaShop, który zdobył olbrzymią popularność przede wszystkim ze względu na swoją intuicyjność oraz łatwość w rozbudowie. Do PrestaShop w przystępnej cenie możemy dokupić wiele modułów i profesjonalnych szablonów, dzięki którym można stworzyć nowoczesny sklep internetowy z najwyższej światowej półki. Wszystkie moduły dodaje się w bardzo prosty sposób, bez potrzeby integracji w kod źródłowy. Jest to najlepszy wybór dla tych użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie korzystały z sklepu internetowego.

Magento

W Polsce z roku na rok coraz większą popularność zyskuje Magento, czyli jeden z najbardziej rozbudowanych sklepów internetowych (wśród darmowych rozwiązań). Warto wspomnieć o tym, że oprogramowanie Magento bardzo często wykorzystywane jest przez bardzo duże firmy. Wynika to przede wszystkim z olbrzymich możliwości i rozbudowanej funkcjonalność. Magento na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowanym w obsłudze oprogramowaniem, ale po bliższym poznaniu oferuje bardzo szerokie możliwości.

WooCommerce

Oprogramowanie WooCommerce to z kolei doskonała propozycja dla miłośników CMS-u WordPress eCommerce. Największą zaletą WooCommerce jest łatwość użycia. Praktycznie każdą stronę postawioną na CMS WordPress możemy szybko rozbudować w profesjonalny sklep internetowy. Dużym plusem oprogramowania WooCommerce jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Najnowsze wersje wtyczki zostały bardzo dokładnie sprawdzone przez doświadczonych specjalistów, dzięki czemu mamy pewność, że nasze oprogramowanie nie posiada żadnych dziur. Na szczególną uwagę zasługuje także Mailing WooCommerce, dzięki któremu można poprawić dotychczasowe relacje z klientami i znacząco zwiększyć zainteresowaniem swoimi towarami.

Czy warto postawić na darmowe oprogramowanie?

Bezpłatne sklepy internetowy to doskonała propozycja przede wszystkim dla małych przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup płatnego oprogramowania. Pamiętać należy jednak o tym, że darmowe oprogramowanie nie sprawdzi się w przypadku sklepu internetowego z bardzo szerokim asortymentem.

Nowe trendy w technologii

Platformy natywne w chmurze

Rozwiązania oparte na architekturze chmury stają się obecnie domyślnym sposobem pracy i funkcjonowania biznesu. Brak konieczności rzeczywistej instalacji oprogramowania na serwerze jest współcześnie chętnie wybieraną formą działania ze względu na dużą elastyczność i ograniczenie kosztów utrzymania serwerów. Platformy natywne w chmurze to rozwiązania umożliwiające tworzenie nowej architektury oprogramowania w chmurze, jak również zastosowanie metody “lift-and-shift”, czyli przeniesienia istniejących danych do chmury. Ułatwia to sprawne reagowanie na zmiany w środowisku.

Aplikacje komponowalne

Aplikacje komponowalne dostarczają funkcjonalności dla biznesu w oparciu o elementy modułowe, które pozwalają na ponowne użycie kodu, co znacznie skraca czas potrzebny na opracowanie i wdrożenie nowego rozwiązania. Odbiorcy biznesowi często poszukują szybkich i prostych rozwiązań, a wykorzystanie aplikacji komponowalnych znacznie to ułatwia. Realizacja projektu, gdzie liczy się czas wdrożenia, stwarza idealne warunki do stosowania aplikacji komponowalnych, gdzie można je swobodnie przebudowywać i dostosowywać do potrzeb zarówno zespołu projektowego, jak i całej organizacji.

Sprawiedliwość społeczna w fabrykach przyszłości

Coraz więcej firm decyduje się na podejmowanie działań związanych z walką przeciw uprzedzeniom, wykluczeniu społecznemu i nierównemu traktowaniu. Niezbędny jest w tym obiektywizm i wiarygodność w podejmowaniu działań, a także spójność i odpowiednie zaangażowanie. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet najlepsze systemy i technologie nie będą w pełni użyteczne, jeśli ich działanie nie będzie wspierane czy monitorowane przez człowieka.

W związku z tym firmy produkcyjne powinny dbać o to, żeby pracownik czuł się potrzebny i traktowany z należytym szacunkiem. Powinien zauważać, że jego praca jest istotna, a współpracująca z nim maszyna – jest dla niego wsparciem, a nie zagrożeniem, które może wyeliminować go z miejsca pracy. Ważne jest więc nie tylko zachowanie pozytywnych relacji między ludźmi, ale także zrozumienie roli stosowanych technologii.

Przeprojektowanie strategii

Różnice między strategią biznesową przedsiębiorstwa oraz strategią technologiczną są coraz mniej widoczne. Jest tak dlatego, że to właśnie technologie stają się źródłem przewagi konkurencyjnej. W związku z tym, działania rozwojowe i strategiczne powinny być ze sobą zbieżne.

Fabryki przyszłości powinny zatem skupić się na rozwiązaniach „uinteligentniających” i automatyzujących działanie używanych maszyn. Przez zwiększającą się dostępność danych oraz liczbę urządzeń połączonych do sieci, możliwości współpracy człowieka i technologii są coraz większe. Właśnie dlatego strategia firmy produkcyjnej powinna opierać się właśnie na rozwoju nowych technologii.

Dziś polecamy

Korzystając z usług naszej wypożyczalni agregatów prądotwórczych, mają Państwo pewność, że nigdy nie zabraknie Wam prądu. Nasza firma świadczy usługi z zakresu wynajmu agregatów prądotwórczych dla klientów z Warszawy oraz innych miast na terenie całego kraju. https://fabryka-pradu.pl/

Podobne

One thought on “Jakie są najlepsze darmowe oprogramowania sklepów internetowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *