Jakie są najlepsze darmowe oprogramowania sklepów internetowych?

Każdy kto planuje uruchomić swój własny sklep internetowy musi w pierwszej kolejności wybrać porządne oprogramowanie. W dzisiejszych czasach do wyboru są darmowe, jak i również płatne rozwiązania. W niniejszym artykule znajdą Państwo krótki opis oprogramowania sklepów internetowych Open-Source.

PrestaShop

W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszy się PrestaShop, który zdobył olbrzymią popularność przede wszystkim ze względu na swoją intuicyjność oraz łatwość w rozbudowie. Do PrestaShop w przystępnej cenie możemy dokupić wiele modułów i profesjonalnych szablonów, dzięki którym można stworzyć nowoczesny sklep internetowy z najwyższej światowej półki. Wszystkie moduły dodaje się w bardzo prosty sposób, bez potrzeby integracji w kod źródłowy. Jest to najlepszy wybór dla tych użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie korzystały z sklepu internetowego.

Magento

W Polsce z roku na rok coraz większą popularność zyskuje Magento, czyli jeden z najbardziej rozbudowanych sklepów internetowych (wśród darmowych rozwiązań). Warto wspomnieć o tym, że oprogramowanie Magento bardzo często wykorzystywane jest przez bardzo duże firmy. Wynika to przede wszystkim z olbrzymich możliwości i rozbudowanej funkcjonalność. Magento na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowanym w obsłudze oprogramowaniem, ale po bliższym poznaniu oferuje bardzo szerokie możliwości.

WooCommerce

Oprogramowanie WooCommerce to z kolei doskonała propozycja dla miłośników CMS-u WordPress eCommerce. Największą zaletą WooCommerce jest łatwość użycia. Praktycznie każdą stronę postawioną na CMS WordPress możemy szybko rozbudować w profesjonalny sklep internetowy. Dużym plusem oprogramowania WooCommerce jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Najnowsze wersje wtyczki zostały bardzo dokładnie sprawdzone przez doświadczonych specjalistów, dzięki czemu mamy pewność, że nasze oprogramowanie nie posiada żadnych dziur. Na szczególną uwagę zasługuje także Mailing WooCommerce, dzięki któremu można poprawić dotychczasowe relacje z klientami i znacząco zwiększyć zainteresowaniem swoimi towarami.

Czy warto postawić na darmowe oprogramowanie?

Bezpłatne sklepy internetowy to doskonała propozycja przede wszystkim dla małych przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup płatnego oprogramowania. Pamiętać należy jednak o tym, że darmowe oprogramowanie nie sprawdzi się w przypadku sklepu internetowego z bardzo szerokim asortymentem.

Nowe trendy w technologii

AI, czyli sztuczna inteligencja

O sztucznej inteligencji, zrobiło się już głośno w ostatniej dekadzie, ale nadal pozostaje ona jednym z nowych trendów technologicznych. Jej znaczący wpływ na to, jak żyjemy, pracujemy i bawimy się, jest dopiero w początkowej fazie. AI jest znana ze swojej przewagi w rozpoznawaniu obrazu i mowy, aplikacjach nawigacyjnych, osobistych asystentach smartfonów, aplikacjach do dzielenia się przejazdami i wielu innych.

AI będzie wykorzystywana do analizy interakcji w celu określenia podstawowych powiązań i spostrzeżeń, do pomocy w przewidywaniu popytu na usługi, takie jak szpitale, umożliwiając władzom podejmowanie lepszych decyzji dotyczących wykorzystania zasobów, oraz do wykrywania zmieniających się wzorców zachowań klientów poprzez analizę danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego, zwiększając przychody i poprawiając spersonalizowane doświadczenia.

Do 2025 roku rynek AI urośnie do 190 miliardów dolarów, a globalne wydatki na systemy kognitywne i AI osiągną ponad 57 miliardów dolarów w 2022 roku. Wraz z rozprzestrzenianiem się AI w różnych sektorach, powstaną nowe miejsca pracy w zakresie rozwoju, programowania, testowania, wsparcia i konserwacji.

Informatyka kwantowa

Trendem technologicznym jest informatyka kwantowa, która wykorzystuje zjawiska, takie jak superpozycja i splątanie kwantowe, które są zaangażowane w zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz w opracowywanie potencjalnych szczepionek, dzięki możliwości łatwego odpytywania, monitorowania, analizowania i działania na danych, niezależnie od ich źródła.

Inną dziedziną, w której obliczenia kwantowe znajdują zastosowanie, jest bankowość i finanse, w celu zarządzania ryzykiem kredytowym, handlu wysokiej częstotliwości i wykrywania oszustw.

Inteligencja decyzji

Każdego dnia, każda organizacja podejmuje wiele decyzji biznesowych. Trend związany z inteligencją decyzji to forma praktycznego podejścia do usprawnienia metody i sposobu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, poprzez modelowanie procesów decyzyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i procesu uczenia się. Bazując na wcześniejszych procesach i podjętych decyzjach, inteligencja decyzyjna wspiera ludzi w podejmowaniu decyzji. Automatyzacja procesu decyzyjnego przebiega w oparciu o przeprowadzanie symulacji, analizę danych, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Hiperautomatyzacja

Trend, który od paru lat pojawia się w zestawieniach Gartnera. Polega na kompleksowym użyciu oprzyrządowania z zakresu sztucznej inteligencji, automatyzacji oraz Business Intelligence, która ma na celu przeprowadzenie cyfrową transformację przedsiębiorstwa. Hiperautomatyzacja umożliwia skalowalność, obsługę zdalną oraz zmianę samego modelu biznesowego.

Projektowanie rozwiązań Al

Ta moda również nie pojawia się po raz pierwszy w zestawieniach. Zwłaszcza w ostatnich latach rozwój sztucznej inteligencji bardzo przyśpieszył: czynności, wykonywanych przez programy w zastępstwie za ludzi jest teraz całe mnóstwo. Problem jednak stanowi odpowiednie ich zaprojektowanie, utrzymanie oraz zarządzanie, tak aby zapewniły najlepszą wartość dla przedsiębiorstwa. Dlatego też warto rozważyć pojawiające się na rynku rozwiązania “pod klucz”.

Dziś polecamy

Korzystając z usług naszej wypożyczalni agregatów prądotwórczych, mają Państwo pewność, że nigdy nie zabraknie Wam prądu. Nasza firma świadczy usługi z zakresu wynajmu agregatów prądotwórczych dla klientów z Warszawy oraz innych miast na terenie całego kraju. https://www.power-factory.pl/

Podobne

One thought on “Jakie są najlepsze darmowe oprogramowania sklepów internetowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *