Jakie oprogramowanie biurowe wybrać?

Sprawna i komfortowa praca wymaga oczywiście wyboru odpowiedniego oprogramowania biurowego, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby dokładnie porównać poszczególne pozycje dostępne na rynku i wybrać te, które w 100% zaspokoi nasze indywidualne oczekiwania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie chcą wybrać nowe oprogramowanie biurowe, ale nie mają zielonego pojęcia, na jakie tytuły warto postawić.

Microsoft Office Online

Microsoft Office Online to przeglądarkowa wersja najpopularniejszego pakietu biurowego na świecie, która jest dostępna za darmo. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj bardzo wygodny i intuicyjny interfejs użytkownika (wstążka) oraz pełna obsługa plików w popularnym formacie MS Office. Warto wspomnieć także i o tym że subskrybenci płatnego Office 365 uzyskują dostęp online do dokumentów, które przygotowane zostały w stacjonarnych wersjach Office.

LibreOffice

LibreOffice to całkowicie bezpłatny pakiet biurowy, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W chwili obecnej jest to najlepsza alternatywa dla Microsoft Office. Oprogramowanie rozpowszechniane jest na licencji freeware, dzięki czemu możemy pobrać je z Internetu bez żadnych opłat. Największą zaletą LibreOffice jest przede wszystkim to, że obsługuje ono dokumentację MS Office. Warto wspomnieć także o możliwości eksportowania dokumentów do PDF.

PDF-XChange Viewer

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy pracownik biurowy musi mieć dostęp do przeglądarki dokumentów PDF. Oprócz popularnego Adobe Readera warto pochylić się także nad PDF-XChange Viewer, który z roku na rok zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Największą zaletą PDF-XChange Viewer jest przede wszystkim to, że posiada on przydatną funkcję rozpoznawania tekstu z plików graficznych. Olbrzymim plusem jest również czytelny i minimalistyczny interfejs.

BusinessCards MX 5

W pracy biurowej przydać może się także oprogramowanie BusinessCards MX 5. Jest to bardzo prosta aplikacja do projektowania profesjonalnych wizytówek. Dzięki BusinessCards MX 5 uzyskujemy dostęp do bardzo wielu gotowych szablonów, dzięki czemu dosłownie w kilka minut możemy przygotować swoją własną wizytówkę firmową do wydruku. Olbrzymią zaletą jest także to, że możemy skorzystać nie tylko z dobrodziejstwa gotowych szablonów, ale stworzyć również swój własny projekt od zera.

Nowe trendy w technologii

Zmiany w podstawach działania

Tradycyjne sposoby prowadzenia i funkcjonowania firmy produkcyjnej odchodzą w zapomnienie. Już na poziomie absolutnych fundamentów działania należy wprowadzać zmiany. Szczególne znaczenie mają wszelkie modernizacje stosowanych systemów teleinformatycznych czy rozwiązań opartych o chmury obliczeniowe.

Jednym z elementów, który zyskuje coraz większą popularność, jest outsourcing niektórych zadań, do tej pory wykonywanych wewnątrz przedsiębiorstwa. Poprzez delegowanie aktywności na zewnątrz organizacja może skupić się na realizacji postawionych sobie celów, nawet w przypadku braku osób o wystarczających kompetencjach.

Personalizacja produktów i usług firm produkcyjnych

W wielu branżach można zauważyć trend polegający na odchodzeniu od korzystania z rozwiązań masowych. Coraz większe grono osób bardziej ceni sobie produkty i usługi, które są personalizowane do ściśle zdefiniowanych potrzeb. Szacuje się, że takie preferencje będą coraz bardziej powszechne.

Wraz ze wzrostem popularności rozwiązań zautomatyzowanych i opartych na nowych technologiach zanikły możliwości dostosowywania produktów do własnych potrzeb. Okazuje się jednak, że konsumenci potrzebują dopasowania i personalizacji. Według raportu Deloitte, w najbliższych miesiącach wiele firm produkcyjnych będzie starało się w większym stopniu łączyć technologię i personalizację, pozwalając na składanie precyzyjnie określonych i dostosowanych zamówień.

Nowe modele pracy

Obecnie praca zdalna jest niemal standardem. Co więcej, w najbliższych miesiącach jej popularność nie ulegnie osłabieniu – nawet przy poprawie sytuacji pandemicznej.

Jest to możliwe dzięki stałej ewolucji miejsc pracy i zastosowaniu nowych technologii. Mając dostęp do danych na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa z każdego miejsca na ziemi, zanika konieczność fizycznego przebywania w fabryce czy biurze. Pracownik może realizować swoje obowiązki z domowego zacisza, mając do dyspozycji jedynie urządzenie połączone do Internetu wraz z odpowiednim oprogramowaniem.

Dziś polecamy

Korzystając z usług naszej wypożyczalni agregatów prądotwórczych, mają Państwo pewność, że nigdy nie zabraknie Wam prądu. Nasza firma świadczy usługi z zakresu wynajmu agregatów prądotwórczych dla klientów z Warszawy oraz innych miast na terenie całego kraju. https://www.power-factory.pl/

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *