Jakie oprogramowanie biurowe wybrać?

Sprawna i komfortowa praca wymaga oczywiście wyboru odpowiedniego oprogramowania biurowego, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby dokładnie porównać poszczególne pozycje dostępne na rynku i wybrać te, które w 100% zaspokoi nasze indywidualne oczekiwania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie chcą wybrać nowe oprogramowanie biurowe, ale nie mają zielonego pojęcia, na jakie tytuły warto postawić.

Microsoft Office Online

Microsoft Office Online to przeglądarkowa wersja najpopularniejszego pakietu biurowego na świecie, która jest dostępna za darmo. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj bardzo wygodny i intuicyjny interfejs użytkownika (wstążka) oraz pełna obsługa plików w popularnym formacie MS Office. Warto wspomnieć także i o tym że subskrybenci płatnego Office 365 uzyskują dostęp online do dokumentów, które przygotowane zostały w stacjonarnych wersjach Office.

LibreOffice

LibreOffice to całkowicie bezpłatny pakiet biurowy, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W chwili obecnej jest to najlepsza alternatywa dla Microsoft Office. Oprogramowanie rozpowszechniane jest na licencji freeware, dzięki czemu możemy pobrać je z Internetu bez żadnych opłat. Największą zaletą LibreOffice jest przede wszystkim to, że obsługuje ono dokumentację MS Office. Warto wspomnieć także o możliwości eksportowania dokumentów do PDF.

PDF-XChange Viewer

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy pracownik biurowy musi mieć dostęp do przeglądarki dokumentów PDF. Oprócz popularnego Adobe Readera warto pochylić się także nad PDF-XChange Viewer, który z roku na rok zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Największą zaletą PDF-XChange Viewer jest przede wszystkim to, że posiada on przydatną funkcję rozpoznawania tekstu z plików graficznych. Olbrzymim plusem jest również czytelny i minimalistyczny interfejs.

BusinessCards MX 5

W pracy biurowej przydać może się także oprogramowanie BusinessCards MX 5. Jest to bardzo prosta aplikacja do projektowania profesjonalnych wizytówek. Dzięki BusinessCards MX 5 uzyskujemy dostęp do bardzo wielu gotowych szablonów, dzięki czemu dosłownie w kilka minut możemy przygotować swoją własną wizytówkę firmową do wydruku. Olbrzymią zaletą jest także to, że możemy skorzystać nie tylko z dobrodziejstwa gotowych szablonów, ale stworzyć również swój własny projekt od zera.

Nowe trendy w technologii

RPA - zrobotyzowana automatyzacja procesów biznesowych

Robotic Process Automation, czyli RPA, to kolejna technologia, która automatyzuje pracę. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do automatyzacji procesów biznesowych, takich jak interpretacja aplikacji, przetwarzanie transakcji, praca z danymi, a nawet odpowiadanie na e-maile. RPA automatyzuje powtarzające się zadania, które kiedyś wykonywali ludzie.

RPA tworzy nowe miejsca pracy, jednocześnie zmieniając istniejące. Mniej niż 5 procent zawodów może zostać całkowicie zautomatyzowanych. Robotic Process Automation oferuje wiele możliwości kariery, w tym pracę programisty, kierownika projektu, analityka biznesowego, architekta rozwiązań i konsultanta.

Przeprojektowanie strategii

Różnice między strategią biznesową przedsiębiorstwa oraz strategią technologiczną są coraz mniej widoczne. Jest tak dlatego, że to właśnie technologie stają się źródłem przewagi konkurencyjnej. W związku z tym, działania rozwojowe i strategiczne powinny być ze sobą zbieżne.

Fabryki przyszłości powinny zatem skupić się na rozwiązaniach „uinteligentniających” i automatyzujących działanie używanych maszyn. Przez zwiększającą się dostępność danych oraz liczbę urządzeń połączonych do sieci, możliwości współpracy człowieka i technologii są coraz większe. Właśnie dlatego strategia firmy produkcyjnej powinna opierać się właśnie na rozwoju nowych technologii.

Przedsiębiorstwa rozproszone

W tym roku Gartner idzie o krok dalej zastępując chmurę rozproszoną przedsiębiorstwami rozproszonymi. Przedsiębiorstwa, które przyjmują hybrydowe modele pracy zatrudniają pracowników, którzy są średnio o 30% bardziej produktywni niż ich odpowiednicy w biurze. Rozproszona siła robocza jest najskuteczniejszym sposobem na zbudowanie firmy XXI wieku, ponieważ pozwala ona na większą autonomię pracowników, zwiększoną produktywność oraz większe zaangażowanie.

Total Experience

Z tą strategią również mieliśmy już styczność w poprzednich zestawieniach. Opisuje aspekty wrażeń i doświadczeń wszystkich użytkowników w kontekście organizacji. Teraz, jak nigdy wcześniej, widać jak doświadczenia poszczególnych grup w organizacji i wokół niej przeplatają się i oddziałują na siebie wzajemnie. Pracownicy od dawna funkcjonujący w trybie zdalnym potrzebują ciągłego ulepszania procedur oraz systemów, tak, aby ich praca stała się efektywniejsza. Klienci, z kolei, cały czas podnoszą swoje wymagania, oczekując usług oraz produktów tak samo dobrych, a nawet lepszych niż przed pandemią.

System autonomiczny

Wśród trendów znajdziemy również samodzielnie zarządzane systemy fizyczne lub programowe. Na podstawie swoich środowisk uczą się i dynamicznie modyfikują własne algorytmy tak, aby zoptymalizować swoje zachowania w złożonych ekosystemach. Obecnie używane systemy są w stanie sprostać nowym wymaganiom i sytuacjom, optymalizować wydajność i chronić przed atakami bez interwencji człowieka.

Dziś polecamy

IM24 Podcast to miejsce, w którym zdobędziesz wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Posłuchasz o tym jak bezpiecznie poruszać się w świecie internetu i jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz przykrych niespodzianek.

Słuchaj na https://im24podcast.pl/

Polecane odcinki:

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *