Jakie oprogramowanie biurowe wybrać?

Sprawna i komfortowa praca wymaga oczywiście wyboru odpowiedniego oprogramowania biurowego, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby dokładnie porównać poszczególne pozycje dostępne na rynku i wybrać te, które w 100% zaspokoi nasze indywidualne oczekiwania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie chcą wybrać nowe oprogramowanie biurowe, ale nie mają zielonego pojęcia, na jakie tytuły warto postawić.

Microsoft Office Online

Microsoft Office Online to przeglądarkowa wersja najpopularniejszego pakietu biurowego na świecie, która jest dostępna za darmo. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj bardzo wygodny i intuicyjny interfejs użytkownika (wstążka) oraz pełna obsługa plików w popularnym formacie MS Office. Warto wspomnieć także i o tym że subskrybenci płatnego Office 365 uzyskują dostęp online do dokumentów, które przygotowane zostały w stacjonarnych wersjach Office.

LibreOffice

LibreOffice to całkowicie bezpłatny pakiet biurowy, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W chwili obecnej jest to najlepsza alternatywa dla Microsoft Office. Oprogramowanie rozpowszechniane jest na licencji freeware, dzięki czemu możemy pobrać je z Internetu bez żadnych opłat. Największą zaletą LibreOffice jest przede wszystkim to, że obsługuje ono dokumentację MS Office. Warto wspomnieć także o możliwości eksportowania dokumentów do PDF.

PDF-XChange Viewer

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy pracownik biurowy musi mieć dostęp do przeglądarki dokumentów PDF. Oprócz popularnego Adobe Readera warto pochylić się także nad PDF-XChange Viewer, który z roku na rok zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Największą zaletą PDF-XChange Viewer jest przede wszystkim to, że posiada on przydatną funkcję rozpoznawania tekstu z plików graficznych. Olbrzymim plusem jest również czytelny i minimalistyczny interfejs.

BusinessCards MX 5

W pracy biurowej przydać może się także oprogramowanie BusinessCards MX 5. Jest to bardzo prosta aplikacja do projektowania profesjonalnych wizytówek. Dzięki BusinessCards MX 5 uzyskujemy dostęp do bardzo wielu gotowych szablonów, dzięki czemu dosłownie w kilka minut możemy przygotować swoją własną wizytówkę firmową do wydruku. Olbrzymią zaletą jest także to, że możemy skorzystać nie tylko z dobrodziejstwa gotowych szablonów, ale stworzyć również swój własny projekt od zera.

Nowe trendy w technologii

Uprzemysłowienie sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Odgrywa także ogromną rolę w przemyśle, gdzie z powodzeniem może usprawnić codziennie wykonywane czynności. Dlatego też coraz więcej fabryk decyduje się na implementację rozwiązań opartych o systemy wspierane przez sztuczną inteligencję.

AI pozwala m.in. prognozować i analizować pojawiające się sytuacje wewnątrz firmy produkcyjnej. Z jej pomocą możemy przewidzieć zmiany w działaniu maszyn, zapobiegać awariom czy usprawniać niektóre działania na podstawie rekomendacji sztucznej inteligencji. Co więcej, często to właśnie ona może podejmować samodzielne decyzje, bez konieczności angażowania pracowników.

Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo może nie wydawać się technologią wschodzącą, biorąc pod uwagę, że istnieje już od jakiegoś czasu, ale ewoluuje tak samo jak inne technologie. Wynika to po części z faktu, że zagrożenia są ciągle nowe.

Hakerzy, którzy próbują nielegalnie uzyskać dostęp do danych, nie zamierzają się poddawać w najbliższym czasie i będą nadal znajdować sposoby na przełamanie nawet najsurowszych zabezpieczeń. Tak długo jak będziemy mieli hakerów, cyberbezpieczeństwo pozostanie trendem w technologiach, ponieważ będzie stale ewoluować, aby bronić się przed atakami.

Blockchain

Chociaż większość ludzi myśli o technologii blockchain w odniesieniu do kryptowalut takich jak bitcoin, blockchain oferuje bezpieczeństwo, które jest przydatne na wiele innych sposobów. Zobacz aplikacje do kryptowalut, które polecamy.

W najprostszym ujęciu blockchain można opisać jako dane, do których można tylko dodawać nowe informacje. Stąd termin "łańcuch", ponieważ tworzysz łańcuch danych. Brak możliwości zmiany poprzednich bloków jest tym, co czyni go tak bezpiecznym. Ponadto, blockchainy są napędzane konsensusem, więc żaden podmiot nie może przejąć kontroli nad danymi. Dzięki blockchainowi nie jest potrzebna zaufana strona trzecia do nadzorowania lub zatwierdzania transakcji.

Kilka branż angażuje się i wdraża blockchain, a wraz ze wzrostem wykorzystania tej technologii rośnie również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.

Dziś polecamy

Korzystając z usług naszej wypożyczalni agregatów prądotwórczych, mają Państwo pewność, że nigdy nie zabraknie Wam prądu. Nasza firma świadczy usługi z zakresu wynajmu agregatów prądotwórczych dla klientów z Warszawy oraz innych miast na terenie całego kraju. https://fabryka-pradu.pl/

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *