Jakie oprogramowanie biurowe wybrać?

By Category :

Sprawna i komfortowa praca wymaga oczywiście wyboru odpowiedniego oprogramowania biurowego, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby dokładnie porównać poszczególne pozycje dostępne na rynku i wybrać te, które w 100% zaspokoi nasze indywidualne oczekiwania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie chcą wybrać nowe oprogramowanie biurowe, ale nie mają zielonego pojęcia, na jakie tytuły warto postawić.

Microsoft Office Online

Microsoft Office Online to przeglądarkowa wersja najpopularniejszego pakietu biurowego na świecie, która jest dostępna za darmo. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj bardzo wygodny i intuicyjny interfejs użytkownika (wstążka) oraz pełna obsługa plików w popularnym formacie MS Office. Warto wspomnieć także i o tym że subskrybenci płatnego Office 365 uzyskują dostęp online do dokumentów, które przygotowane zostały w stacjonarnych wersjach Office.

LibreOffice

LibreOffice to całkowicie bezpłatny pakiet biurowy, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W chwili obecnej jest to najlepsza alternatywa dla Microsoft Office. Oprogramowanie rozpowszechniane jest na licencji freeware, dzięki czemu możemy pobrać je z Internetu bez żadnych opłat. Największą zaletą LibreOffice jest przede wszystkim to, że obsługuje ono dokumentację MS Office. Warto wspomnieć także o możliwości eksportowania dokumentów do PDF.

PDF-XChange Viewer

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy pracownik biurowy musi mieć dostęp do przeglądarki dokumentów PDF. Oprócz popularnego Adobe Readera warto pochylić się także nad PDF-XChange Viewer, który z roku na rok zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Największą zaletą PDF-XChange Viewer jest przede wszystkim to, że posiada on przydatną funkcję rozpoznawania tekstu z plików graficznych. Olbrzymim plusem jest również czytelny i minimalistyczny interfejs.

BusinessCards MX 5

W pracy biurowej przydać może się także oprogramowanie BusinessCards MX 5. Jest to bardzo prosta aplikacja do projektowania profesjonalnych wizytówek. Dzięki BusinessCards MX 5 uzyskujemy dostęp do bardzo wielu gotowych szablonów, dzięki czemu dosłownie w kilka minut możemy przygotować swoją własną wizytówkę firmową do wydruku. Olbrzymią zaletą jest także to, że możemy skorzystać nie tylko z dobrodziejstwa gotowych szablonów, ale stworzyć również swój własny projekt od zera.

Dziś polecamy

IM24 Podcast to miejsce, w którym zdobędziesz wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Posłuchasz o tym jak bezpiecznie poruszać się w świecie internetu i jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz przykrych niespodzianek.

Słuchaj na https://im24podcast.pl/

Polecane odcinki:

Author :

0 thoughts on “Jakie oprogramowanie biurowe wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.