Jakie jest najpopularniejsze oprogramowanie na telefon?

By Category :

Wybierając nowy telefon komórkowy należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jego cenę, wygląd i parametry poszczególnych podzespołów, ale również na oprogramowanie, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.

System operacyjny

W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, jaki system operacyjny będzie miało zainstalowane nasze nowe urządzenie mobilne. W dzisiejszych czasach do wyboru jest przede wszystkim popularny Android i iOS. Warto wspomnieć o tym, że Android jest oprogramowaniem otwartym, dzięki czemu możemy dostosować system do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jest to doskonały wybór dla zaawansowanych użytkowników, którzy mają dostęp do bardzo wielu konfiguracji. Do największych zalet należy zaliczyć również olbrzymią bazę aplikacji, które dostępne są w Google Play. iOS to system, który może być zainstalowany jedynie na urządzeniach mobilnych sygnowanych logiem Apple. Największą zaletą tego oprogramowania jest to, że działa bardzo szybko i może pochwalić się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje tutaj prosty i intuicyjny interfejs oraz bardzo duża baza płatnych i darmowych aplikacji.

AnTuTu Benchmark

AnTuTu Benchmark to oprogramowanie, które wykorzystywane jest do testowania wydajności poszczególnych urządzeń mobilnych. Podstawowe funkcje AnTuTu Benchmark to przede wszystkim weryfikacja specyfikacji technicznej, testy funkcjonalności oraz testy stabilności działania. Jest to w chwili obecnej najlepsze oprogramowanie dla tych osób, które chcą szybko porównać konfigurację sprzętową swojego sprzętu z parametrami technicznymi podanymi przez producenta.

Assistant for Android

To nowoczesna aplikacja, która dostarcza bardzo wiele wygodnych i przydatnych funkcji, których niestety zabrakło w systemie Android. Assistant for Android dokładnie analizuje wydajność systemu w zakresie zużycia akumulatora. Dzięki temu oprogramowaniu błyskawicznie dowiemy się, które aplikacje pochłaniają najwięcej zasobów systemu.

Smart Kit 360

Smart Kit 360 to uniwersalne oprogramowanie, które zawiera ponad 30 różnorodnych narzędzi przydatnych przy wielu zadaniach. Na szczególną uwagę zasługuje na przykład moduł oczyszczania systemu ze zbędnych aplikacji, wysokościomierz, kompas albo miernik głośności. Przydać może się także mobilny słownik albo zaawansowany tłumacz z obsługą wielu języków. Smart Kit 360 zawiera także moduł odpowiedzialny za mierzenie szybkości połączenia internetowego.

Dziś polecamy

IM24 Podcast to miejsce, w którym zdobędziesz wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Posłuchasz o tym jak bezpiecznie poruszać się w świecie internetu i jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz przykrych niespodzianek.

Słuchaj na https://im24podcast.pl/

Polecane odcinki:

Author :

0 thoughts on “Jakie jest najpopularniejsze oprogramowanie na telefon?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.