Jakie jest najpopularniejsze oprogramowanie na telefon?

Wybierając nowy telefon komórkowy należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jego cenę, wygląd i parametry poszczególnych podzespołów, ale również na oprogramowanie, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.

System operacyjny

W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, jaki system operacyjny będzie miało zainstalowane nasze nowe urządzenie mobilne. W dzisiejszych czasach do wyboru jest przede wszystkim popularny Android i iOS. Warto wspomnieć o tym, że Android jest oprogramowaniem otwartym, dzięki czemu możemy dostosować system do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jest to doskonały wybór dla zaawansowanych użytkowników, którzy mają dostęp do bardzo wielu konfiguracji. Do największych zalet należy zaliczyć również olbrzymią bazę aplikacji, które dostępne są w Google Play. iOS to system, który może być zainstalowany jedynie na urządzeniach mobilnych sygnowanych logiem Apple. Największą zaletą tego oprogramowania jest to, że działa bardzo szybko i może pochwalić się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje tutaj prosty i intuicyjny interfejs oraz bardzo duża baza płatnych i darmowych aplikacji.

AnTuTu Benchmark

AnTuTu Benchmark to oprogramowanie, które wykorzystywane jest do testowania wydajności poszczególnych urządzeń mobilnych. Podstawowe funkcje AnTuTu Benchmark to przede wszystkim weryfikacja specyfikacji technicznej, testy funkcjonalności oraz testy stabilności działania. Jest to w chwili obecnej najlepsze oprogramowanie dla tych osób, które chcą szybko porównać konfigurację sprzętową swojego sprzętu z parametrami technicznymi podanymi przez producenta.

Assistant for Android

To nowoczesna aplikacja, która dostarcza bardzo wiele wygodnych i przydatnych funkcji, których niestety zabrakło w systemie Android. Assistant for Android dokładnie analizuje wydajność systemu w zakresie zużycia akumulatora. Dzięki temu oprogramowaniu błyskawicznie dowiemy się, które aplikacje pochłaniają najwięcej zasobów systemu.

Smart Kit 360

Smart Kit 360 to uniwersalne oprogramowanie, które zawiera ponad 30 różnorodnych narzędzi przydatnych przy wielu zadaniach. Na szczególną uwagę zasługuje na przykład moduł oczyszczania systemu ze zbędnych aplikacji, wysokościomierz, kompas albo miernik głośności. Przydać może się także mobilny słownik albo zaawansowany tłumacz z obsługą wielu języków. Smart Kit 360 zawiera także moduł odpowiedzialny za mierzenie szybkości połączenia internetowego.

Nowe trendy w technologii

Przedsiębiorstwa rozproszone

W tym roku Gartner idzie o krok dalej zastępując chmurę rozproszoną przedsiębiorstwami rozproszonymi. Przedsiębiorstwa, które przyjmują hybrydowe modele pracy zatrudniają pracowników, którzy są średnio o 30% bardziej produktywni niż ich odpowiednicy w biurze. Rozproszona siła robocza jest najskuteczniejszym sposobem na zbudowanie firmy XXI wieku, ponieważ pozwala ona na większą autonomię pracowników, zwiększoną produktywność oraz większe zaangażowanie.

Total Experience

Z tą strategią również mieliśmy już styczność w poprzednich zestawieniach. Opisuje aspekty wrażeń i doświadczeń wszystkich użytkowników w kontekście organizacji. Teraz, jak nigdy wcześniej, widać jak doświadczenia poszczególnych grup w organizacji i wokół niej przeplatają się i oddziałują na siebie wzajemnie. Pracownicy od dawna funkcjonujący w trybie zdalnym potrzebują ciągłego ulepszania procedur oraz systemów, tak, aby ich praca stała się efektywniejsza. Klienci, z kolei, cały czas podnoszą swoje wymagania, oczekując usług oraz produktów tak samo dobrych, a nawet lepszych niż przed pandemią.

System autonomiczny

Wśród trendów znajdziemy również samodzielnie zarządzane systemy fizyczne lub programowe. Na podstawie swoich środowisk uczą się i dynamicznie modyfikują własne algorytmy tak, aby zoptymalizować swoje zachowania w złożonych ekosystemach. Obecnie używane systemy są w stanie sprostać nowym wymaganiom i sytuacjom, optymalizować wydajność i chronić przed atakami bez interwencji człowieka.

Platformy natywne w chmurze

Rozwiązania oparte na architekturze chmury stają się obecnie domyślnym sposobem pracy i funkcjonowania biznesu. Brak konieczności rzeczywistej instalacji oprogramowania na serwerze jest współcześnie chętnie wybieraną formą działania ze względu na dużą elastyczność i ograniczenie kosztów utrzymania serwerów. Platformy natywne w chmurze to rozwiązania umożliwiające tworzenie nowej architektury oprogramowania w chmurze, jak również zastosowanie metody “lift-and-shift”, czyli przeniesienia istniejących danych do chmury. Ułatwia to sprawne reagowanie na zmiany w środowisku.

Aplikacje komponowalne

Aplikacje komponowalne dostarczają funkcjonalności dla biznesu w oparciu o elementy modułowe, które pozwalają na ponowne użycie kodu, co znacznie skraca czas potrzebny na opracowanie i wdrożenie nowego rozwiązania. Odbiorcy biznesowi często poszukują szybkich i prostych rozwiązań, a wykorzystanie aplikacji komponowalnych znacznie to ułatwia. Realizacja projektu, gdzie liczy się czas wdrożenia, stwarza idealne warunki do stosowania aplikacji komponowalnych, gdzie można je swobodnie przebudowywać i dostosowywać do potrzeb zarówno zespołu projektowego, jak i całej organizacji.

Inteligencja decyzji

Każdego dnia, każda organizacja podejmuje wiele decyzji biznesowych. Trend związany z inteligencją decyzji to forma praktycznego podejścia do usprawnienia metody i sposobu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, poprzez modelowanie procesów decyzyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i procesu uczenia się. Bazując na wcześniejszych procesach i podjętych decyzjach, inteligencja decyzyjna wspiera ludzi w podejmowaniu decyzji. Automatyzacja procesu decyzyjnego przebiega w oparciu o przeprowadzanie symulacji, analizę danych, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Hiperautomatyzacja

Trend, który od paru lat pojawia się w zestawieniach Gartnera. Polega na kompleksowym użyciu oprzyrządowania z zakresu sztucznej inteligencji, automatyzacji oraz Business Intelligence, która ma na celu przeprowadzenie cyfrową transformację przedsiębiorstwa. Hiperautomatyzacja umożliwia skalowalność, obsługę zdalną oraz zmianę samego modelu biznesowego.

Projektowanie rozwiązań Al

Ta moda również nie pojawia się po raz pierwszy w zestawieniach. Zwłaszcza w ostatnich latach rozwój sztucznej inteligencji bardzo przyśpieszył: czynności, wykonywanych przez programy w zastępstwie za ludzi jest teraz całe mnóstwo. Problem jednak stanowi odpowiednie ich zaprojektowanie, utrzymanie oraz zarządzanie, tak aby zapewniły najlepszą wartość dla przedsiębiorstwa. Dlatego też warto rozważyć pojawiające się na rynku rozwiązania “pod klucz”.

Dziś polecamy

IM24 Podcast to miejsce, w którym zdobędziesz wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Posłuchasz o tym jak bezpiecznie poruszać się w świecie internetu i jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz przykrych niespodzianek.

Słuchaj na https://im24podcast.pl/

Polecane odcinki:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *