Jakie jest najpopularniejsze oprogramowanie na telefon?

Wybierając nowy telefon komórkowy należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jego cenę, wygląd i parametry poszczególnych podzespołów, ale również na oprogramowanie, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.

System operacyjny

W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, jaki system operacyjny będzie miało zainstalowane nasze nowe urządzenie mobilne. W dzisiejszych czasach do wyboru jest przede wszystkim popularny Android i iOS. Warto wspomnieć o tym, że Android jest oprogramowaniem otwartym, dzięki czemu możemy dostosować system do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jest to doskonały wybór dla zaawansowanych użytkowników, którzy mają dostęp do bardzo wielu konfiguracji. Do największych zalet należy zaliczyć również olbrzymią bazę aplikacji, które dostępne są w Google Play. iOS to system, który może być zainstalowany jedynie na urządzeniach mobilnych sygnowanych logiem Apple. Największą zaletą tego oprogramowania jest to, że działa bardzo szybko i może pochwalić się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje tutaj prosty i intuicyjny interfejs oraz bardzo duża baza płatnych i darmowych aplikacji.

AnTuTu Benchmark

AnTuTu Benchmark to oprogramowanie, które wykorzystywane jest do testowania wydajności poszczególnych urządzeń mobilnych. Podstawowe funkcje AnTuTu Benchmark to przede wszystkim weryfikacja specyfikacji technicznej, testy funkcjonalności oraz testy stabilności działania. Jest to w chwili obecnej najlepsze oprogramowanie dla tych osób, które chcą szybko porównać konfigurację sprzętową swojego sprzętu z parametrami technicznymi podanymi przez producenta.

Assistant for Android

To nowoczesna aplikacja, która dostarcza bardzo wiele wygodnych i przydatnych funkcji, których niestety zabrakło w systemie Android. Assistant for Android dokładnie analizuje wydajność systemu w zakresie zużycia akumulatora. Dzięki temu oprogramowaniu błyskawicznie dowiemy się, które aplikacje pochłaniają najwięcej zasobów systemu.

Smart Kit 360

Smart Kit 360 to uniwersalne oprogramowanie, które zawiera ponad 30 różnorodnych narzędzi przydatnych przy wielu zadaniach. Na szczególną uwagę zasługuje na przykład moduł oczyszczania systemu ze zbędnych aplikacji, wysokościomierz, kompas albo miernik głośności. Przydać może się także mobilny słownik albo zaawansowany tłumacz z obsługą wielu języków. Smart Kit 360 zawiera także moduł odpowiedzialny za mierzenie szybkości połączenia internetowego.

Nowe trendy w technologii

Inteligencja decyzji

Każdego dnia, każda organizacja podejmuje wiele decyzji biznesowych. Trend związany z inteligencją decyzji to forma praktycznego podejścia do usprawnienia metody i sposobu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie, poprzez modelowanie procesów decyzyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i procesu uczenia się. Bazując na wcześniejszych procesach i podjętych decyzjach, inteligencja decyzyjna wspiera ludzi w podejmowaniu decyzji. Automatyzacja procesu decyzyjnego przebiega w oparciu o przeprowadzanie symulacji, analizę danych, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Hiperautomatyzacja

Trend, który od paru lat pojawia się w zestawieniach Gartnera. Polega na kompleksowym użyciu oprzyrządowania z zakresu sztucznej inteligencji, automatyzacji oraz Business Intelligence, która ma na celu przeprowadzenie cyfrową transformację przedsiębiorstwa. Hiperautomatyzacja umożliwia skalowalność, obsługę zdalną oraz zmianę samego modelu biznesowego.

Projektowanie rozwiązań Al

Ta moda również nie pojawia się po raz pierwszy w zestawieniach. Zwłaszcza w ostatnich latach rozwój sztucznej inteligencji bardzo przyśpieszył: czynności, wykonywanych przez programy w zastępstwie za ludzi jest teraz całe mnóstwo. Problem jednak stanowi odpowiednie ich zaprojektowanie, utrzymanie oraz zarządzanie, tak aby zapewniły najlepszą wartość dla przedsiębiorstwa. Dlatego też warto rozważyć pojawiające się na rynku rozwiązania “pod klucz”.

Blockchain

Chociaż większość ludzi myśli o technologii blockchain w odniesieniu do kryptowalut takich jak bitcoin, blockchain oferuje bezpieczeństwo, które jest przydatne na wiele innych sposobów. Zobacz aplikacje do kryptowalut, które polecamy.

W najprostszym ujęciu blockchain można opisać jako dane, do których można tylko dodawać nowe informacje. Stąd termin "łańcuch", ponieważ tworzysz łańcuch danych. Brak możliwości zmiany poprzednich bloków jest tym, co czyni go tak bezpiecznym. Ponadto, blockchainy są napędzane konsensusem, więc żaden podmiot nie może przejąć kontroli nad danymi. Dzięki blockchainowi nie jest potrzebna zaufana strona trzecia do nadzorowania lub zatwierdzania transakcji.

Kilka branż angażuje się i wdraża blockchain, a wraz ze wzrostem wykorzystania tej technologii rośnie również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.

RPA - zrobotyzowana automatyzacja procesów biznesowych

Robotic Process Automation, czyli RPA, to kolejna technologia, która automatyzuje pracę. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do automatyzacji procesów biznesowych, takich jak interpretacja aplikacji, przetwarzanie transakcji, praca z danymi, a nawet odpowiadanie na e-maile. RPA automatyzuje powtarzające się zadania, które kiedyś wykonywali ludzie.

RPA tworzy nowe miejsca pracy, jednocześnie zmieniając istniejące. Mniej niż 5 procent zawodów może zostać całkowicie zautomatyzowanych. Robotic Process Automation oferuje wiele możliwości kariery, w tym pracę programisty, kierownika projektu, analityka biznesowego, architekta rozwiązań i konsultanta.

Dziś polecamy

Korzystając z usług naszej wypożyczalni agregatów prądotwórczych, mają Państwo pewność, że nigdy nie zabraknie Wam prądu. Nasza firma świadczy usługi z zakresu wynajmu agregatów prądotwórczych dla klientów z Warszawy oraz innych miast na terenie całego kraju. https://www.power-factory.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *