Dlaczego warto postawić na płatne oprogramowanie?

W dzisiejszych czasach w Internecie możemy znaleźć bardzo wiele darmowych programów komputerowych, które pod względem jakości i funkcjonalności nie odbiegają od płatnych rozwiązań. Pomimo tego w dalszym ciągu wiele firm i użytkowników prywatnych decyduje się na płatne oprogramowanie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego tak się dzieje i jakie są największe zalety komercyjnych programów.

Gwarancja producenta

Jak łatwo się domyśleć, największą zaletą płatnego oprogramowania jest oczywiście gwarancja producenta. Każdy kto prowadzi biznes nie może pozwolić sobie na przestój w swojej firmie i na utratę reputacji. Korzystając z płatnych programów, w razie pojawienia się mniejszych lub większych problemów możemy liczyć zawsze na szybką pomoc. W wielu sytuacjach wsparcie techniczne jest udzielane dożywotnio za darmo albo przez określony czas po zakupie nowego skryptu.

Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa

Płatne oprogramowanie ma zazwyczaj zamknięty kod źródłowy, dzięki czemu znacząco zmniejsza się prawdopodobieństwo wykrycia luk. Jeżeli pojawią się dziury w kodzie, to zazwyczaj są one bardzo szybko łatane przez doświadczonych programistów.

Wynajem oprogramowania

W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm oferuje wynajem oprogramowania w rozsądnej cenie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorców. Osoby, które chcą sprawdzić na przykład oprogramowanie Photoshop nie muszą wydawać dużych pieniędzy jednorazowo na cały program. Pełne oprogramowanie można wynająć w przystępnej cenie na określony czas. Możemy także za opłatą wynajmować jedynie funkcjonalności, które nas interesują, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Płatne oprogramowanie – czy warto?

W dzisiejszych czasach płatne oprogramowanie daje olbrzymi spokój, a dzięki dzierżawie z jego dobrodziejstwa mogą skorzystać nawet mniej zamożne osoby. Przed zakupem płatnego oprogramowania warto jednak upewnić się, czy jest ono warte swojej ceny. Jak łatwo się domyśleć, najlepiej inwestować w produkty od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się dobrą renomą. Inwestując na przykład w porządny program antywirusowy od renomowanego producenta uzyskamy wyższy poziom bezpieczeństwa, niż w przypadku korzystania z darmowych rozwiązań. Warto także upewnić się przed zakupem, czy płatne oprogramowanie ma wsparcie techniczne. Inwestując w darmowe i płatne oprogramowanie należy sprawdzić, czy nasz system operacyjny i poszczególne podzespoły komputera poradzą sobie z jego obsługą.

Nowe trendy w technologii

Generatywna Al

W tym roku Gartner rozszerzył pojęcie sztucznej inteligencji o generatywną sztuczną inteligencję. Jest to jedna z gałęzi Al, bazująca na dostępnych już danych, modyfikując je i tworząc nowe filmy, obrazy oraz pliki audio. Model ten ma ogromne możliwości oraz potencjał, dzięki którym może być użyty w wielu dziedzinach, rozpoczynając od medycyny, a kończąc na tworzeniu produktów, przyspieszając cały proces od projektowania do produkcji. Jednym z rezultatów użycia tego rodzaju sztucznej inteligencji jest AMAZON DeepComposer, który pozwala tworzyć piękne melodie nawet ludziom nie mającym pojęcia o muzyce.

Świat technologii nieustannie się zmienia, stawiając nowe wyzwania przed przedsiębiorcami. Chcąc sprostać oczekiwaniom powinni zintegrować narzędzia oraz systemy informatyczne, ponieważ dzięki takim działaniom przedsiębiorstwa mają szansę na osiągnięcie największych sukcesów. Transformacja cyfrowa już od dawna była nieunikniona, a pandemia tylko przyspieszyła ten proces, zmuszając nas do przejścia na nowy model pracy, więc warto pilnować poziomu automatyzacji, żeby nie zostać w tyle.

Konieczność weryfikacji i zapewnienia bezpieczeństwa

Rozwijająca się technologia przynosi wiele szans, ale także zagrożeń. Jednym z poważniejszych są cyberataki na systemy stosowane wewnątrz przedsiębiorstwa. Nie da się ukryć, że w fabrykach stale przybywa nowych inteligentnych urządzeń, przez co zbieranych jest coraz więcej danych. Warto mieć także na uwadze to, że zwiększa się liczbę decyzji podejmowanych przez sztuczną inteligencję. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na stosowanie rozwiązań o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Sposobów na zwiększanie bezpieczeństwa danych może być wiele. Wśród najpopularniejszych warto wymienić:

  • Regularne aktualizowanie oprogramowania i baz danych, co zmniejsza podatność stosowanych systemów na ataki,
  • Stała kontrola prawidłowości pracy oprogramowania oraz gotowość na wprowadzanie szybkich zmian,
  • Przyznawanie dostępu do wrażliwych danych tylko osobom zaufanym, o sporym doświadczeniu w szybkim reagowaniu na pojawiające się nieprawidłowości,
  • Rejestracja i monitorowanie wszelkich czynności w poszukiwaniu niepokojących zmian.

Zmiany w podstawach działania

Tradycyjne sposoby prowadzenia i funkcjonowania firmy produkcyjnej odchodzą w zapomnienie. Już na poziomie absolutnych fundamentów działania należy wprowadzać zmiany. Szczególne znaczenie mają wszelkie modernizacje stosowanych systemów teleinformatycznych czy rozwiązań opartych o chmury obliczeniowe.

Jednym z elementów, który zyskuje coraz większą popularność, jest outsourcing niektórych zadań, do tej pory wykonywanych wewnątrz przedsiębiorstwa. Poprzez delegowanie aktywności na zewnątrz organizacja może skupić się na realizacji postawionych sobie celów, nawet w przypadku braku osób o wystarczających kompetencjach.

Dziś polecamy

Korzystając z usług naszej wypożyczalni agregatów prądotwórczych, mają Państwo pewność, że nigdy nie zabraknie Wam prądu. Nasza firma świadczy usługi z zakresu wynajmu agregatów prądotwórczych dla klientów z Warszawy oraz innych miast na terenie całego kraju. https://fabryka-pradu.pl/

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *