Dlaczego warto postawić na płatne oprogramowanie?

W dzisiejszych czasach w Internecie możemy znaleźć bardzo wiele darmowych programów komputerowych, które pod względem jakości i funkcjonalności nie odbiegają od płatnych rozwiązań. Pomimo tego w dalszym ciągu wiele firm i użytkowników prywatnych decyduje się na płatne oprogramowanie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego tak się dzieje i jakie są największe zalety komercyjnych programów.

Gwarancja producenta

Jak łatwo się domyśleć, największą zaletą płatnego oprogramowania jest oczywiście gwarancja producenta. Każdy kto prowadzi biznes nie może pozwolić sobie na przestój w swojej firmie i na utratę reputacji. Korzystając z płatnych programów, w razie pojawienia się mniejszych lub większych problemów możemy liczyć zawsze na szybką pomoc. W wielu sytuacjach wsparcie techniczne jest udzielane dożywotnio za darmo albo przez określony czas po zakupie nowego skryptu.

Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa

Płatne oprogramowanie ma zazwyczaj zamknięty kod źródłowy, dzięki czemu znacząco zmniejsza się prawdopodobieństwo wykrycia luk. Jeżeli pojawią się dziury w kodzie, to zazwyczaj są one bardzo szybko łatane przez doświadczonych programistów.

Wynajem oprogramowania

W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm oferuje wynajem oprogramowania w rozsądnej cenie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorców. Osoby, które chcą sprawdzić na przykład oprogramowanie Photoshop nie muszą wydawać dużych pieniędzy jednorazowo na cały program. Pełne oprogramowanie można wynająć w przystępnej cenie na określony czas. Możemy także za opłatą wynajmować jedynie funkcjonalności, które nas interesują, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Płatne oprogramowanie – czy warto?

W dzisiejszych czasach płatne oprogramowanie daje olbrzymi spokój, a dzięki dzierżawie z jego dobrodziejstwa mogą skorzystać nawet mniej zamożne osoby. Przed zakupem płatnego oprogramowania warto jednak upewnić się, czy jest ono warte swojej ceny. Jak łatwo się domyśleć, najlepiej inwestować w produkty od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się dobrą renomą. Inwestując na przykład w porządny program antywirusowy od renomowanego producenta uzyskamy wyższy poziom bezpieczeństwa, niż w przypadku korzystania z darmowych rozwiązań. Warto także upewnić się przed zakupem, czy płatne oprogramowanie ma wsparcie techniczne. Inwestując w darmowe i płatne oprogramowanie należy sprawdzić, czy nasz system operacyjny i poszczególne podzespoły komputera poradzą sobie z jego obsługą.

Nowe trendy w technologii

Blockchain

Chociaż większość ludzi myśli o technologii blockchain w odniesieniu do kryptowalut takich jak bitcoin, blockchain oferuje bezpieczeństwo, które jest przydatne na wiele innych sposobów. Zobacz aplikacje do kryptowalut, które polecamy.

W najprostszym ujęciu blockchain można opisać jako dane, do których można tylko dodawać nowe informacje. Stąd termin "łańcuch", ponieważ tworzysz łańcuch danych. Brak możliwości zmiany poprzednich bloków jest tym, co czyni go tak bezpiecznym. Ponadto, blockchainy są napędzane konsensusem, więc żaden podmiot nie może przejąć kontroli nad danymi. Dzięki blockchainowi nie jest potrzebna zaufana strona trzecia do nadzorowania lub zatwierdzania transakcji.

Kilka branż angażuje się i wdraża blockchain, a wraz ze wzrostem wykorzystania tej technologii rośnie również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.

Uprzemysłowienie sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Odgrywa także ogromną rolę w przemyśle, gdzie z powodzeniem może usprawnić codziennie wykonywane czynności. Dlatego też coraz więcej fabryk decyduje się na implementację rozwiązań opartych o systemy wspierane przez sztuczną inteligencję.

AI pozwala m.in. prognozować i analizować pojawiające się sytuacje wewnątrz firmy produkcyjnej. Z jej pomocą możemy przewidzieć zmiany w działaniu maszyn, zapobiegać awariom czy usprawniać niektóre działania na podstawie rekomendacji sztucznej inteligencji. Co więcej, często to właśnie ona może podejmować samodzielne decyzje, bez konieczności angażowania pracowników.

Konieczność weryfikacji i zapewnienia bezpieczeństwa

Rozwijająca się technologia przynosi wiele szans, ale także zagrożeń. Jednym z poważniejszych są cyberataki na systemy stosowane wewnątrz przedsiębiorstwa. Nie da się ukryć, że w fabrykach stale przybywa nowych inteligentnych urządzeń, przez co zbieranych jest coraz więcej danych. Warto mieć także na uwadze to, że zwiększa się liczbę decyzji podejmowanych przez sztuczną inteligencję. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na stosowanie rozwiązań o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Sposobów na zwiększanie bezpieczeństwa danych może być wiele. Wśród najpopularniejszych warto wymienić:

  • Regularne aktualizowanie oprogramowania i baz danych, co zmniejsza podatność stosowanych systemów na ataki,
  • Stała kontrola prawidłowości pracy oprogramowania oraz gotowość na wprowadzanie szybkich zmian,
  • Przyznawanie dostępu do wrażliwych danych tylko osobom zaufanym, o sporym doświadczeniu w szybkim reagowaniu na pojawiające się nieprawidłowości,
  • Rejestracja i monitorowanie wszelkich czynności w poszukiwaniu niepokojących zmian.

Dziś polecamy

Korzystając z usług naszej wypożyczalni agregatów prądotwórczych, mają Państwo pewność, że nigdy nie zabraknie Wam prądu. Nasza firma świadczy usługi z zakresu wynajmu agregatów prądotwórczych dla klientów z Warszawy oraz innych miast na terenie całego kraju. https://www.power-factory.pl/

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *